NOVINKY

arr3MADEROTERAPIA MADEROTERAPIA Masáže s ú jednou z najúčinnejších liečebných metód alternatívnej medicíny....

KONTAKTY

Masážny salón ANGELIKA
Hlavná 6 (vo dvore za SEHATEXOM)
927 01 Šaľa
tel: +421 917 77 88 43
napíšte nám


» Masáž lávovými kameňmi
Masáž lávovými kameňmi

 

Máloktorá masáž dokáže navodiť tak príjemné pocity ako masáž horúcimi lávovými kameňmi. Tento typ masáže svojimi účinkami dokáže uspokojiť aj tých najnáročnejších klientov. Predstavte si teplo sálajúce z vulkanických kameňov, ktoré preniká hlboko do vašich stuhnutých svalov kombinované s masážou. Ide o dokonalé uvoľnenie tela a mysle, zbavuje stresu a napätia, výborne stimuluje krvný obeh a lymfatický systém.

O blahodarných účinkoch kameňov vedeli už pred 5000 rokmi starí Číňania a Mayovia. Masáže pomocou teplých kameňov, či prikladanie vzácnych kameňov na telo bolo obľúbené aj u starých Inkov, Indiánov, v Mezopotámii a Indii. Táto masáž má tiež dlhoročnú tradíciu na Havajských ostrovoch.

Sila lávových kameňov vznikala už v lone sopky, odkiaľ bola horúca hmota vyvrhnutá a na povrchu následne ochladená, čím sa v kameni uzavreli liečivé energetické vibrácie. Lávové kamene vulkanického pôvodu používané na masáž sú hladké a majú rôzne veľkosti. Nahrievajú sa v špeciálnej nádobe, niektoré sa len prikladajú na určité body na tele, ostatnými sa masíruje celé telo.

Horúce lávové kamene teplom telo uvoľnia a svaly sa stanú poddajnejšími k rozmasírovaniu. Samotná masáž prebieha s využitím rúk a priamo lávovými kameňmi. Najviac túto masáž oceníte v chladných obdobiach, kedy telo stráca energiu. Prehriatie horúcimi kameňmi je pociťované ako príval novej energie. Pri dlhodobejšom pôsobení lávových kameňov sa človek začína potiť, čím sa prečisťuje organizmus a zbavuje sa škodlivých látok. Po terapií je dôležité doplniť tekutiny, najlepšie čistú vodu alebo čaj (zelený, lapacho, bylinkové zmesi na prečistenie).

 

ZTg2Ym