NOVINKY

arr3Formuj svoje telo - DERMO V4Formuj svoje telo s technológiou EXIFORM ( exilis – chudý , formy – formovať ) DERMO V4 - VÁKUOVÝ... arr3KavitáciaPrevratná svetová novinka formovania postavy s trvalým efektom, ktorý je viditeľný už po prvom... arr3TejpingKinesio Taping  ( tejping ) – zbaví vás bolesti Všimli ste si, že keď zo seba športovci v... arr3Galvanické vyhladzovanieGalvanické ošetrenie pleti Galvanické ošetrenie revitalizuje kožné tkanivo, účinne detoxikuje a...

KONTAKTY

Masážny salón ANGELIKA
Hlavná 6 (vo dvore za SEHATEXOM)
927 01 Šaľa
tel: +421 917 77 88 43
napíšte nám


» Prístrojová lymfodrenáž
Prístrojová lymfodrenáž

Tlaková terapia predstavuje metódu široko používanú v oblasti angiológie (náuka o cievnom systéme), kozmetickom lekárstve, vo fyzio-terapii a kozmetike.

Jej aplikácia spôsobuje aktiváciu spätného obehu (cievneho a lymfatického), stimuluje spätné vstrebávanie medzitkanivových tekutín a ich drenáž smerom k organickým filtrom.

Je určená na ošetrenie cievnych a lymfatických opuchov rôzneho pôvodu, celulitídy, porúch výživy z dôvodu obehových porúch a zároveň ako prevencia vzniku obehových porúch a na udržovanie správneho spätného obehu.

Ošetrenie prevádzame tak, že zasunieme jednu končatinu do špeciálnych nohavíc, rukávov, či do pásov. Tieto časti sú spevnené zdvojenou stenou rozdelenou do jednotlivých vzduchových komôr. Za pomoci kompresoru a správne nadávkovaného tlaku nafúkneme vzduch do týchto komôr, takže dôjde ku kontrolovanému stlačeniu ošetrovanej časti tela, na ktorej potrebujeme vyvolať terapeutické účinky.

Na nohaviciach aj rukávoch jednotlivé komory na seba naväzujú, takže je zaručené rovnomerné pôsobenie tlaku po celom ošetrovanom povrchu.

Normálna dĺžka sedenia tlakovej terapie za kozmetickým, preventívnym alebo udržovacím účelom sa pohybuje medzi 20 až 40 minútami a počet sedení je vždy 2 až 3krát týždenne. Samozrejme pokiaľ priebeh ošetrenia nedonúti operátorku zmeniť a prispôsobiť metodológiu práce.

INDIKÁCIE TLAKOVEJ TERAPIE :

-stimulácia spätného cievneho a lymfatického obehu

-lymfatické a cievne opuchy

-post-chirurgické opuchy (post-mastectomia…)

-zadržovanie vody hlavne u osôb s problémom „unavených nôh“

-post-traumatické opuchy

-celulitída

-obezita

-zlepšuje výživu a obnovu pružnosti pokožky

-ošetrenie po pôrode

-prevencia trombózy u ležiacich ľudí

-neurologické ochorenia (hemiplegici, paraplegici…)

-nepriamo stimuluje celkovú cirkuláciu v organizme, napomáha relaxácii a všeobecnému pohodliu

-v kozmetike po chirurgickom zákroku je veľmi užitočná pre svoj účinok na obehový systém a na obnovenie jeho normálneho stavu v ošetrenej časti, po liposukcii

-všeobecná detoxikácia organizmu

-prevencia obehových porúch a udržovanie správneho spätného obehu.

 

KONTRAINDIKÁCIE:

-nedávna tromboflebitída a flebotrombóza

-kožná infekcia,gangrény.

-lymfangitída

-zápalová artritída

-silné kŕčové žily

-srdečné obehové dekompenzácie

-vážne poruchy srdečného tlaku, vysoký TK, kardiostimulátor

-infarkt myokardu

-neoplázie, novotvary

-závažná nedostatočná činnosť srdca, dýchania a obličiek

-kovové implantáty a umelé kĺby

-onkologické ochorenia .

 

OGYxMmI1N