NOVINKY

arr3Formuj svoje telo - DERMO V4Formuj svoje telo s technológiou EXIFORM ( exilis – chudý , formy – formovať ) DERMO V4 - VÁKUOVÝ... arr3KavitáciaPrevratná svetová novinka formovania postavy s trvalým efektom, ktorý je viditeľný už po prvom... arr3TejpingKinesio Taping  ( tejping ) – zbaví vás bolesti Všimli ste si, že keď zo seba športovci v... arr3Galvanické vyhladzovanieGalvanické ošetrenie pleti Galvanické ošetrenie revitalizuje kožné tkanivo, účinne detoxikuje a...

KONTAKTY

Masážny salón ANGELIKA
Hlavná 6 (vo dvore za SEHATEXOM)
927 01 Šaľa
tel: +421 917 77 88 43
napíšte námTejping

Kinesio Taping  ( tejping ) – zbaví vás bolesti

Všimli ste si, že keď zo seba športovci v nadšení zo športového výkonu strhnú dres, na ich svaloch sa čoraz častejšie objavujú pestré pásy? Takýto kinezio-tejpingový pásik ste určite videli aj na našich športovcoch, napríklad na členku tenistky Dominiky Cibulkovej.


To sú tejpy, ktoré majú rôzne farby a tešia sa stále väčšej obľube aj u hráčov tenisu, bežcov a mnohých ďalších športovcov, no dokážu pomôcť aj bežným ľuďom, ktorí toľko nešportujú, ale majú bolesti chrbta, šije ap.

Tejpovanie je moderná liečebná metóda, pri ktorej sa používajú farebné elastické pásiky. Lepia sa na kožu podobne ako náplasti. Ich úlohou je zmierniť bolesť v svaloch, kĺboch a súčasne liečiť zápaly. Pružné tejpovacie pásiky neobmedzujú prirodzený pohyb danej svalovej skupiny, môžete s nimi normálne pracovať i športovať. Prúžky, s ktorými sa „tejpuje“ sú vysoko elastické, priedušné a neobmedzujú pohyb. Tejping pomáha pri ortopedických problémoch, uvoľňuje napätie chrbta a šije, je však účinný aj pri iných ťažkostiach, ako sú migréna či menštruačné bolesti.

Jednoducho si prelepiť boľavé miesto – funguje to?


Áno. Nalepený pásik „vytiahne“ kožu i podkožie a zmenší tlak na bolestivé miesto, tým zmierňuje bolesť. Medzi vrstvami pokožky a svalu sa nachádzajú lymfatické a krvné cievy a veľké množstvo receptorov, ktoré snímajú tlak. Nadvihnutím kože sa zníži tlak na receptory,  vďaka čomu pocíti pacient výrazné zníženie bolesti.
Páska stimuluje aj cirkuláciu lymfy,  pružný pásik zároveň zlepší prekrvenie a tak sa daný sval lepšie prehreje. Táto metóda je určená na svalové skupiny a kĺby ktoré sú preťažené   a tiež na zlepšenie držania tela.
Tejp spolupracuje s každým pohybom: rozťahuje sa a opäť vracia do pôvodnej veľkosti bez toho, aby obmedzil slobodu pohybu a časť tela "znehybnil". Naopak, vďaka svojim účinkom proti bolesti a zlepšeniu prekrvenia znovu prebúdza chuť na viac pohybu.

 

NjlhNjM